Web Analytics

Post Detayı

blog-ambulans-img-1.jpg
  • Nisan 22 , 2021

Corona Virüs ve Ambulans Hizmetleri Corona Virüs Çin’de ortaya çıkan ve birkaç ay içinde dünyanın 185 ülkesine yayılan tehlikeli bir virüstür. Covid-19 kodlu bu virüs hayatımızın her alanında olduğu gibi ambulans hizmetlerinde de önemli değişimlere neden oldu. Ambulans hizmetleri söz konusu olduğunda, ülkemizde de oldukça yaygın olan salgın nedeniyle birçok başlıkta değişim ve dönüşümler yaşandı. Pro Life Ambulans firması olarak da bu konuda gerekli dönüşümleri hızlı bir biçimde hayata geçirdik. Ambulans hizmetlerimizdeki dönüşüm şu başlıklarda gerçekleşti


1. Komuta Merkezi:

A. Komuta Merkezimize yapılan başvurularda sorulan sorular ve alınan bilgiler Bilim Kurulumuzun belirlediği çerçevede yenilendi. Her başvuru için olası riskleri bertaraf etmek için Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı, yurtdışı teması, ailede ve iş ortamında covid-19 pozitifliği olan kimselerin olup olmadığı soruları her başvuruda sorulmaktadır.


B. Covid-19 pozitif ya da olası vakalar ile olmayan vakalar için sözleşmeli ya da sözleşmesiz hastanelere nakil söz konusu olduğunda ilgili kurumla irtibata geçilerek ön bilgi verilmekte ve hastaneye giriş noktası bilgisi alınmaktadır. C. Komuta merkezimizde bulunan tıbbi malzeme, ilaç ve koruyucu ekipman stoklarımız güçlendirildi.


2. Ambulanslar:

A. Her vaka sonrasında ambulanslarımızın dezenfekte edilmesi ve steril olarak bir sonraki vakaya çıkması için ambulans dezenfeksiyon cihazları alındı ve her vaka için uygulanmaya başlandı


. B. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde ve genel olarak evde kal çağrıları nedeniyle ambulanslarımızın teknik ve araç gereksinimlerinin hızlı bir biçimde karşılanması için gerekli düzenlemelere gidildi.


C. Ambulanslarda bulunan tıbbi cihazların steril ve güvenli olması için gerekli bütün ön kontroller ve rutin günlük kontrolleri ile ilgili düzenlemelere gidildi.

Postlara Geri Dön

hızlanan ve gelişen yaşam koşulları dâhilinde sağlık koşullarında daha fazla yardım ve hızlı müdahale gereği doğmaya başlıyor.

Ambulans acil hizmetleri önemli anlarda ve durumu önemli anlarda olan hastalar için yapılan müdahaleler için aranan ambulans hizmetidir.

İnsan hayatı söz konusu olduğunda gerekli tüm donanımsal özelliklere sahip olan özel ambulanslar ile hastalar güven ve rahat içinde nakil işlemleri yapılır.

Vücudumuzun en önemli organı şüphesiz ki kalptir. Kalp sağlığı ihmale gelmemesi gereken ve mutlaka dikkat etmemiz gereken bir organ olmakla beraber hayati fonksiyonlarımızın tamamı kalbin çalışmasına bağlıdır....

Corona Virüs ve Ambulans Hizmetleri Corona Virüs Çin’de ortaya çıkan ve birkaç ay içinde dünyanın 185 ülkesine yayılan tehlikeli bir virüstür.

Vakalar ateş, solunum sıkıntısı ve kuru öksürük şikâyetleri ile gelerek görüntüleme ve laboratuvar incelemeleri ile doğrulanmaktadır.

Hızlı Erişim
İletişim Bilgileri
Adres
Gaziler Cad. No:478/110
Telefon
0532 611 71 12
Kareler
  • IMG-20210414-WA0017.jpg
  • IMG-20210414-WA0005.jpg
  • IMG-20210414-WA0009.jpg
  • IMG-20210414-WA0016.jpg
  • IMG-20210414-WA0006.jpg
Hakkımızda

Prolife Özel Ambulans genç ve dinamik; alanında uzman kadrosu ile özel ambulans sektörünün içerisindeki yerini sunduğu kaliteli hizmetler ile hizmetinizdedir.

Google Maps